Materace z pianki termoelastycznej i materace z pianki wysokoelastycznej - czym się różnią?

Z pewnością zrozumienie różnic między pianką termoelastyczną a pianką wysokoelastyczną jest ważne przy wyborze idealnego materaca do spania.

Oto krótka odpowiedź na to pytanie:

  • Pianka termoelastyczna: Jest to rodzaj pianki, który reaguje na temperaturę i ciężar naszego ciała. Działa to tak, że pod wpływem ciepła i ciśnienia, pianka dopasowuje się do kształtu naszego ciała, zapewniając doskonałe podparcie. Dlatego też materace z pianki termoelastycznej są często określane mianem "materace z pamięcią". Podczas snu, pianka termoelastyczna redukuje nacisk na punkty styczne ciała, co pozwala nam spać spokojnie, bez konieczności częstych zmian pozycji.
  • Pianka wysokoelastyczna: Jest to inny rodzaj pianki, który charakteryzuje się wysoką sprężystością. Pianka wysokoelastyczna dostosowuje się pod wpływem wagi ciała, zapewniając optymalne podparcie dla kręgosłupa. Wykorzystanie wzdłużnych i poprzecznych nacięć w piankach wysokoelastycznych gwarantuje idealne podparcie dla naszego kręgosłupa.

Dlatego przy wyborze materaca warto wziąć pod uwagę swoje preferencje oraz indywidualne potrzeby. Jeśli potrzebujesz bardziej dopasowanego podparcia i redukcji nacisku na ciało, materac z pianki termoelastycznej może być dla Ciebie odpowiedni. Jeśli natomiast wolisz materac o uczuciu sprężystości i idealnym podparciu dla kręgosłupa, warto zwrócić uwagę na materace z pianki wysokoelastycznej.

Mamy nadzieję, że ta odpowiedź pomogła Ci lepiej zrozumieć różnice między tymi dwoma rodzajami pianek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl